kartal escort

Devlet Memuru Kadınlara Müjde

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı daha önceki günlerde devlet memuru olarak çalışan kadınların yarım gün çalışma izinleri ile ilgili çalışma yaptıklarını açıklamıştı. Bu haberle ilgili çalışmaların başlatıldığı da bugün duyuruldu.SGK haber konuyu sizler için araştırdı. İşte haberin detaylar..

Devlet Memuru Kadınlara Müjde
17 Nisan 2018 - 9:45

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı daha önceki günlerde devlet memuru olarak çalışan kadınların yarım gün çalışma izinleri ile ilgili çalışma yaptıklarını açıklamıştı. Bu haberle ilgili çalışmaların başlatıldığı da bugün duyuruldu. Konu ile ilgili Başbakan ile görüşüldüğü ve kendisinin bazı direktifler de verdiği açıklandı. SGK haber konuyu sizler için araştırdı. İşte haberin detayları…

Okul çağına gelene kadar izin;

Çalışan devlet memuru kadınların, çocukları okul çağına gelen kadar yarım gün çalışma izni verileceği, kadınların yüzlerini güldürdü. Normal şartlar altında ilk çocuk için 2 ay, ikinci çocuk için 4 ay ve üçüncü ve sonraki çocuklar için 6 ay izin veriliyordu. Süt izni verilmeksizin yarım gün çalışan devle memuru bayanlar, yeni yapılan çalışma ile çocukları ilkokul çağına gelinceye kadar yarım gün çalışabilecek. Bu haktan devlet memuru olan babalar da yararlanabilecek. Bu iznin başlangıç tarihi ise analık ya da babalık izni bitim tarihinden itibaren çocukların okulunun başlayacağı aybaşına kadar olacak.

Yarım gün çalışma izni için çalışmaların başlatıldığı, bu konuda yoğun hazırlıklar yapıldığı gelen haberler arasında. Eğer çalışmalar tamamlanırsa kısa bir süre sonra memur anneler yarım gün çalışabilecek ancak süt izni verilmeksizin bu izin kullanılabilecek.

Sonuç;

Devlet tarafından devlet memuru olarak çalışan annelere yarım gün izin müjdesi geldi. Anneler, doğumdan sonra analık izinlerini kullanmalarının ardından, çocukları ilkokul çağına gelene kadar yarım gün çalışabilecekler. Bu da çocukları ile daha fazla ilgilenecekleri anlamına geliyor. Ancak bu izin süt izni verilmeden kullanılabilecek ve analık izni bitim tarihinden itibaren kullanılmaya başlanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir