kartal escort

2018 KPSS Başvuru Tarihleri Açıklandı

Yüzbinlerce devlet memuru olmak isteyen adayın merakla beklediği sınav tarihleri ve başvuru tarihleri bugün açıklandı. Lise, lisans ve ön lisan mezunları için ayır ayrı tarihlerde yapılacak olan sınavların başvuru tarihleri ve sınav tarihlerini SGK Haber sizler için araştırdı. İşte tarihler…

2018 KPSS Başvuru Tarihleri Açıklandı
25 Nisan 2018 - 11:48

Yüz binlerce devlet memuru olmak isteyen adayın merakla beklediği sınav tarihleri ve başvuru tarihleri bugün açıklandı. Lise, lisans ve ön lisan mezunları için ayır ayrı tarihlerde yapılacak olan sınavların başvuru tarihleri ve sınav tarihlerini SGK Haber sizler için araştırdı. İşte tarihler…

Lise mezunları için;

Lise mezunu olarak KPSS sınavına girip memur olmak isteyen adayalar için sınav başvuru tarihleri 3 ile 19 Temmuz arasında yapılacak. Geç başvuru tarihi ise 9 Ağustos olarak belirlendi.

Lise mezunu olarak girilen KPSS B grubu sınav tarihi ise 7 Ekim olarak açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre lise mezunları için yapılan KPSS sınavının sonuçları 8 Kasım tarihinde açıklanacak. Sonuçlara ÖSYM internet sitesinden ulaşım sağlanabilecek.

Lisans mezunları için;

Yüzbinlerce adayı beklediği KPSS lisans başvuru tarihleri de açıklandı. Buna göre Üniversite mezunu olarak sınava girmek isteyen adaylar 10- 21 Mayıs tarihlerinde başvurularını yapabilecek. 22 Temmuz tarihinde yapılacak olan sınavın sonuçları ise 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Lisans mezunları için yapılan alan bilgisi ve öğretmenlik alan bilgisi sınavlarının tarihleri ise farklı. Adaylar bu sınavlar için de 10- 21 Mayıs tarihlerinde başvurularını yapacak. Alan bilgisi birinci oturum sınavı 28 Temmuz, alan bilgisi ikinci oturum sınavı ise 30 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Öğretmenlik için yapılacak alan bilgisi oturumu ise 5 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.

KPSS A grubu yani lisans için girilen sınavlarının tamamının sonuçları 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Ön lisans mezunları için;

Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden mezun olan adayların sınav tarihi ise 4 Kasım olarak belirlendi. Bu adaylar sınav için başvurularını 28 Ağustos ve 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Sınav ücreti belli oldu mu?

Yapılacak olan KPSS sınavı için yatırılan ücretler henüz açıklanmadı. Ancak geçtiğimiz yıl alan bilgisi için 40 lira, genel kültür, genel yetenek ve alan bilgisi için 60 lira talep edilmişti. Bu ücretlerin bu yıl daha fazla olacağı tahmin ediliyor.

Sonuç;

Çok sayıda memur olmak isteyen adayın beklediği günler açıklandı. Memur olmak isteyen adayların birinci adımları olan KPSS sınavları için başvuru tarihleri, sınav tarihleri ve sonuçların açıklanacağı tarihler belli oldu. Sınava girecek olan adaylar başvuru tarihleri süresinde ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir